Uşaq ədəbiyyatının zəngin çeşidi
Biz 2019-cu ildən fəaliyyət göstəririk və nəşriyyat evimiz beş ən böyük ixtisaslaşmış təşkilatdan biridir. Yerli bazarda isə biz nəşr edilən dərsliklərin sayına görə liderik. Biz fəaliyyətimizə metodik kitabların nəşri ilə başlamışıq və bu illər ərzində çoxlu materiallar nəşr etmişik. Hal-hazırda, nəşrlərin həcminə təxminən yeddi yüz adda məhsul daxildir.
Pandemiya dövründə bu cür materialların nəşri bir qədər dayandı və biz bədii ədəbiyyatın nəşrinə başlamaq qərarına gəldik. Nəşriyyatın əsas istiqaməti uşaq ədəbiyyatı olduğundan sərgidə məhz uşaq kitablarının geniş çeşidini təqdim edirik. Bunların arasında uşaqlar üçün hazırlanmış şəkilli “Dədə Qorqud” kitabının beş versiyasından biri də yer alır.
Məqsədimiz auditoriyamızı genişləndirmək və uşaqları tərbiyə etməkdir. Bu tədbiri nəzərə alaraq, biz İkinci Qarabağ müharibəsi şəhidlərinə həsr olunmuş kitablar nəşr etmişik. Mübariz İbrahimova həsr olunmuş kitab haqqında məlumat vermək istərdim. Bu, Azərbaycanda ilk cizgi romanıdır. Çox istərdik ki, gələcək nəsil əsil vətənpərvərlər kimi bu qələbə ruhunda böyüsün.
Sərgi bizə işlərimizi geniş auditoriya kütləsinə çatdırmaqda və planlarımız haqqında məlumat verməkdə kömək edir. Bu planlarımız arasında Azərbaycanlı uşaqların bizim kitablarımızla böyüyüb tərbiyə alması kimi arzumuz da var.

Богатый ассортимент детской литературы
Мы работаем с 2019 года. Наше издательство в числе пяти самых крупных профильных организаций. И на местном рынке – крупнейшее по количеству выпускаемых учебников. Мы начали свою деятельность с изданий методических книг. За эти годы выпустили очень много материалов. На данный момент объем изданий включает в себя около семисот наименований.
В период пандемии издание таких материалов несколько приостановилось. Мы решили издавать художественную литературу. Так как основное направление издательства – это детская литература, на выставке мы выступаем с большим ассортиментом именно детских книг. Среди них одна из пяти версий иллюстрированной книги для детей «Деде Коркуд».
Наша цель – расширить свою аудиторию и воспитывать детей. С учетом настоящих событий, нами были изданы книги, посвященные шехидам второй карабахской войны. Хочу сказать о книге посвященной Мубаризу Ибрагимову. Это первый в Азербайджане мультипликационный роман (cizgi romani). Мы очень хотим, чтобы будущее поколение росло в патриотичном духе, в духе этой победы.
Выставка помогает нам донести свою работу широкой аудитории, рассказать о своих планах, в числе которых пожелание, чтобы на наших книгах росли и воспитывались азербайджанские дети.