Sərgilər həm startaplar, həm də nüfuzlu şirkətlər üçün vacibdir
Nəşriyyatımız gəncdir - cəmi bir yaşımız var, lakin buna baxmayaraq, məhsullarımızın keyfiyyəti və çeşidi ilə öyünə bilərik. Əsasən uşaq ədəbiyyatını təqdim edirik. Bununla yanaşı, elmi və bədii əsərlər də çap edirik. Bu sərgidə uşaq kitabları nümayiş olunur. Onlardan biri Solmaz Amanovanın “Şuşanın sehrli açarları” kitabıdır. Kitabda Qarabağ müharibəsi mövzusundan bəhs edilir. Bugünkü hadisələr kitabda nağıl şəklində nəql olunur. Baş qəhrəman alleqorik dostların köməyi ilə Qarabağı azad edir.
Sərgi yüksək səviyyədə təşkil olunub. Hər bir nəşriyyat, təşkilat əla məhsullar nümayiş etdirir. Burada çoxlu xarici qonaqlar var, maraqlı insanlarla daim görüşlər keçirilir. Sərgidə mövcud olan sağlam rəqabəti bəyənirəm.
Sərgilər həm startaplar, həm də tanınmış şirkətlər üçün vacibdir. Özünüzü reklam etmək üçün sosial şəbəkələr, İnternet var. Ancaq canlı ünsiyyət prosesində daha çox məlumat verə və izah edə bilər və bu da daha yaxşı nəticə verir.
Fəaliyyətimizə pandemiyanın çətin dövründə başlamışıq və bu sərgi bizim üçün çox şey deməkdir. Bu tədbir bizə bütün məhsul çeşidimizi nümayiş etdirmək, daimi alıcılar tapmaq imkanı verir. Sərgi sayəsində artıq işgüzar danışıqlar aparmışıq. Düşünürəm ki, bu, böyük nailiyyətdir.

Выставки необходимы и стартапам, и солидным компаниям
Наше издательство молодое, нам всего год. Несмотря на это, можем похвастаться качеством и ассортиментом выпускаемой продукции. Мы в основном представляем детскую литературу. Помимо этого у нас печатаются научные и художественные произведения. На этой выставке представлены детские книги. Одна из них – книга Солмаз Амановой “Şuşannın sehrli acarları”. В ней затронута тема карабахской войны. Сегодняшние события повествуются в книге в виде сказки. Главный герой с помощью аллегорических друзей освобождает Карабах.
Выставка организована на высоком уровне. Каждое издательство, организация демонстрируют отличную продукцию. Здесь много иностранных гостей, постоянные встречи с интересными люди. Мне нравится здоровая конкуренция, которая присутствует на выставке.
Выставки необходимы как для молодых компаний, так и для уже известных. Есть социальные сети, интернет, где можно сделать себе рекламу. Однако в процессе живого общения можно больше рассказать и объяснить, что дает лучшие результаты.
Мы начали свою деятельность в сложный период пандемии. И для нас это выставка многое значит. Она дает нам возможность показать весь ассортимент, найти постоянных покупателей. Благодаря выставке мы уже провели деловые переговоры. Я считаю, что это большое достижение.