Sərgilər həm startaplar, həm də nüfuzlu şirkətlər üçün vacibdir
Nəşriyyatımız gəncdir - cəmi bir yaşımız var, lakin buna baxmayaraq, məhsullarımızın keyfiyyəti və çeşidi ilə öyünə bilərik. Əsasən uşaq ədəbiyyatını təqdim edirik. Bununla yanaşı, elmi və bədii əsərlər də çap edirik. Bu sərgidə uşaq kitabları nümayiş olunur. Onlardan biri Solmaz Amanovanın “Şuşanın sehrli açarları” kitabıdır. Kitabda Qarabağ müharibəsi mövzusundan bəhs edilir. Bugünkü hadisələr kitabda nağıl şəklində nəql olunur. Baş qəhrəman alleqorik dostların köməyi ilə Qarabağı azad edir.
Sərgi yüksək səviyyədə təşkil olunub. Hər bir nəşriyyat, təşkilat əla məhsullar nümayiş etdirir. Burada çoxlu xarici qonaqlar var, maraqlı insanlarla daim görüşlər keçirilir. Sərgidə mövcud olan sağlam rəqabəti bəyənirəm.
Sərgilər həm startaplar, həm də tanınmış şirkətlər üçün vacibdir. Özünüzü reklam etmək üçün sosial şəbəkələr, İnternet var. Ancaq canlı ünsiyyət prosesində daha çox məlumat verə və izah edə bilər və bu da daha yaxşı nəticə verir.
Fəaliyyətimizə pandemiyanın çətin dövründə başlamışıq və bu sərgi bizim üçün çox şey deməkdir. Bu tədbir bizə bütün məhsul çeşidimizi nümayiş etdirmək, daimi alıcılar tapmaq imkanı verir. Sərgi sayəsində artıq işgüzar danışıqlar aparmışıq. Düşünürəm ki, bu, böyük nailiyyətdir.

Exhibitions are necessary for both startups and reputable companies
Our publishing house is yet a young organisation: we are only a year old PH. However, despite this, we can boast of the quality and range of products. We mainly present children's literature. In addition, we print scientific and artistic works. This exhibition features children's books. One of them is the book by Solmaz Amanova “Şuşannın sehrli acarları” (“Magic keys of Shusha”). It touches upon the topic of the Karabakh war. Today's events are narrated in the book in the form of a fairy tale. The main character liberates Karabakh with the help of allegorical friends.
The exhibition is organised at a high level: every publisher and organisation showcases great products at this event. There are many foreign guests here, constant meetings with interesting people. I like the healthy competition that is present at the exhibition.
Exhibitions are essential for both young and well-known companies. There are social networks, the Internet, where you can advertise yourself. However, in the process of live communication, you can tell more and explain what gives the best results.
We have started our activity since the challenging times of the pandemic: and hence, this exhibition means a lot to us. It gives us the opportunity to show the entire assortment, find regular customers. Thanks to the exhibition, we have already held business negotiations. I think this is a great achievement.