Sərgi tərəqqiyə aparan yoldur!
- Kitab sərgisi bütün oxuma həvəskarları üçün əsl bayramdır. Bu səbəbdən sərginin açılışını səbirsizliklə gözləyirdim. Burada təqdim olunan zəngin kitablar arasında Azərbaycan və Türkiyə respublikalarının yaranması ilə bağlı tarixi əsərlərlə maraqlanıram və belə kitabları “Hədəf” və “Çapar” şirkətlərinin stendlərində tapdım və aldım. Mənimlə birlikdə sərgiyə gələn dostlarım və tələbə yoldaşlarım da öz maraqlarına uyğun kitablar tapdılar.
Sərginin vacib və maraqlı komponenti müxtəlif təqdimatlar və demək olar ki, əlçatmaz hesab edilən əfsanəvi şəxsiyyətlər olan məşhur müəlliflərlə canlı ünsiyyət vasitəsilə parlaq təəssüratlar yaradan görüşlər oldu.
Kitab sərgiləri hər bir cəmiyyət üçün çox vacibdir. Onlar cəmiyyətin maariflənməsinə və təhsilinə töhfə verir. Böyük təhsil işçilərindən birinin “dil və mədəniyyət ordudan və dövlətdən daha vacibdir” ifadəsini çox bəyənirəm. Dilin, mədəniyyətin, təhsilin, elmi biliklərin inkişafı üçün kitab sərgiləri həyati əhəmiyyət kəsb edir. Bu, tərəqqiyə aparan yoldur.

Выставка – путь к прогрессу
- Книжная выставка – это настоящий праздник для всех любителей чтения. Являясь таковым, я с большим нетерпением ждал открытия выставки. Среди представленного здесь богатого выбора книг, меня интересовали исторические произведения, связанные со становлением азербайджанской и турецкой республик. И такие книги я нашел и приобрел на стендах компаний Hədəf и Capar. Пришедшие со мной на выставку друзья и сокурсники также нашли книги по интересам.
Важной и интересной составляющей выставки стали также различные презентации и встречи с известными авторами, оставившие яркие впечатления живого общения с практически, казалось бы, недосягаемыми легендарными личностями.
Книжные выставки очень важны для любого общества. Они способствуют его обучению и просвещению. Мне очень нравится фраза кого-то из великих просветителей, что «язык и культура главнее армии и государства». Для развития языка, культуры, просвещения, научных знаний книжные выставки жизненно необходимы. Это путь к прогрессу.