Sərgi tərəqqiyə aparan yoldur!
- Kitab sərgisi bütün oxuma həvəskarları üçün əsl bayramdır. Bu səbəbdən sərginin açılışını səbirsizliklə gözləyirdim. Burada təqdim olunan zəngin kitablar arasında Azərbaycan və Türkiyə respublikalarının yaranması ilə bağlı tarixi əsərlərlə maraqlanıram və belə kitabları “Hədəf” və “Çapar” şirkətlərinin stendlərində tapdım və aldım. Mənimlə birlikdə sərgiyə gələn dostlarım və tələbə yoldaşlarım da öz maraqlarına uyğun kitablar tapdılar.
Sərginin vacib və maraqlı komponenti müxtəlif təqdimatlar və demək olar ki, əlçatmaz hesab edilən əfsanəvi şəxsiyyətlər olan məşhur müəlliflərlə canlı ünsiyyət vasitəsilə parlaq təəssüratlar yaradan görüşlər oldu.
Kitab sərgiləri hər bir cəmiyyət üçün çox vacibdir. Onlar cəmiyyətin maariflənməsinə və təhsilinə töhfə verir. Böyük təhsil işçilərindən birinin “dil və mədəniyyət ordudan və dövlətdən daha vacibdir” ifadəsini çox bəyənirəm. Dilin, mədəniyyətin, təhsilin, elmi biliklərin inkişafı üçün kitab sərgiləri həyati əhəmiyyət kəsb edir. Bu, tərəqqiyə aparan yoldur.

Exhibition is the path to progress
- The book exhibition is a real holiday for all reading lovers. As such, I was looking forward to the opening of the exhibition. Among the rich selection of books presented here, I was interested in historical works related to the formation of the Azerbaijani and Turkish republics. And I found and purchased such books at the stands of “Hədəf” and “Çapar”. Friends and fellow students who came with me to the exhibition also found books of interest.
An important and interesting component of the exhibition was also various presentations and meetings with famous authors, which left vivid impressions of live communication with almost seemingly unattainable legendary personalities.
Book exhibitions are very important for any society. They contribute to its education. I really like the phrase of one of the great educators that “language and culture are more important than the army and the state.” For the development of language, culture, education, scientific knowledge, book exhibitions are vital. This is the path to progress.