Çox sevinirəm ki, əsərlərim Azərbaycanda yaxşı tanınır!
- Kitab bəşəriyyətin ən qədim mirasıdır. Kitabın fiziki olaraq hiss etmək, səhifələri vərəqləmək və kənarlarında qeydlər aparmaq imkanının özünəməxsus sehri var.
Kitab sərgiləri kitaba toxunmaq, marağımıza uyğun əsəri və ya dərs vəsaitini tapmaq imkan baxımından əhəmiyyətlidir. Bu gün burada həm tanınmış klassiklərin, həm də yenicə yazmağa başlamış müəlliflərin kitabları təqdim olunur - hamısının öz oxucuları var. Kitabların endirimli qiymətlərlə satışı da ziyarətçiləri sərgiyə cəlb edir.
Təqdimatlar və oxucularla görüşlər keçirmək imkanı yaratdıqları üçün təşkilatçılara təşəkkür edirəm. Biz Türkiyədə bir çox ləhcədə danışırıq və buna görə də narahat idim ki, görəsən mənim türkcəmi necə anlayacaqlar. Yarı zarafat, yarı ciddi deyim ki, məni burada Türkiyədən daha yaxşı anladılar. Azərbaycan dili çox zəngindir. Bizdə unudulmuş dilin bəzi elementləri burada geniş istifadə olunur. Əsərlərimin Azərbaycanda yaxşı tanınması məni çox sevindirdi. Oxucularla görüş və imza mərasimi də bunu göstərdi.
Bakıda keçirilən bu sərgini çox bəyəndim və çoxsaylı ziyarətçilərin olması, kitaba olan yüksək maraq səbəbi ilə heyrətə gəldim. Əminəm ki, pandemiya şəraitinin bitməsi də kitab sərgilərinin daha da inkişaf etməsinə kömək göstərəcək və daha çox iştirakçı və ziyarətçi cəlb edəcəkdir.

Весьма радует, что мои произведения хорошо известны в Азербайджане!
- Книга является древнейшим достоянием человечества. Физическое ощущение книги, возможность перелистывать страницы и делать заметки на полях, в этом есть какая-то своя особая магия.
Книжные выставки важны тем, что позволяют прикоснуться к книге, найти произведение или учебное пособие по интересу. Сегодня здесь представлены книги уже хорошо известных классиков, а также начинающих авторов. И у всех есть свои почитатели. Распродажа книг по сниженным ценам также привлекает посетителей на выставку.
Благодарю организаторов за возможность презентации и встречи с читателями. Меня волновало насколько будет понят мой турецкий, учитывая, что в Турции мы говорим на множестве диалектов. Полушутя-полусерьезно скажу, что меня здесь понимали даже больше, чем в Турции. Азербайджанский язык очень богат. Некоторые элементы языка, позабытые у нас, здесь широко применяются. Весьма порадовало, что мои произведения хорошо известны в Азербайджане. Это показала встреча с читателями и церемония подписания автографов.
Выставка в Баку мне очень понравилась и удивила. Во многом это связано с большим количеством посетителей, к высокому интересу к книге. Уверен, что выход из пандемийной ситуации способствует еще большему росту книжных выставок и привлечет на них больше как участников, так и посетителей.