Çox sevinirəm ki, əsərlərim Azərbaycanda yaxşı tanınır!
- Kitab bəşəriyyətin ən qədim mirasıdır. Kitabın fiziki olaraq hiss etmək, səhifələri vərəqləmək və kənarlarında qeydlər aparmaq imkanının özünəməxsus sehri var.
Kitab sərgiləri kitaba toxunmaq, marağımıza uyğun əsəri və ya dərs vəsaitini tapmaq imkan baxımından əhəmiyyətlidir. Bu gün burada həm tanınmış klassiklərin, həm də yenicə yazmağa başlamış müəlliflərin kitabları təqdim olunur - hamısının öz oxucuları var. Kitabların endirimli qiymətlərlə satışı da ziyarətçiləri sərgiyə cəlb edir.
Təqdimatlar və oxucularla görüşlər keçirmək imkanı yaratdıqları üçün təşkilatçılara təşəkkür edirəm. Biz Türkiyədə bir çox ləhcədə danışırıq və buna görə də narahat idim ki, görəsən mənim türkcəmi necə anlayacaqlar. Yarı zarafat, yarı ciddi deyim ki, məni burada Türkiyədən daha yaxşı anladılar. Azərbaycan dili çox zəngindir. Bizdə unudulmuş dilin bəzi elementləri burada geniş istifadə olunur. Əsərlərimin Azərbaycanda yaxşı tanınması məni çox sevindirdi. Oxucularla görüş və imza mərasimi də bunu göstərdi.
Bakıda keçirilən bu sərgini çox bəyəndim və çoxsaylı ziyarətçilərin olması, kitaba olan yüksək maraq səbəbi ilə heyrətə gəldim. Əminəm ki, pandemiya şəraitinin bitməsi də kitab sərgilərinin daha da inkişaf etməsinə kömək göstərəcək və daha çox iştirakçı və ziyarətçi cəlb edəcəkdir.

I am happy, because my works are well known in Azerbaijan!
- The book is the most ancient heritage of mankind. The physical feeling of a book, the ability to turn the pages and take notes in the margins – all these have its own special magic.
Book exhibitions are important in that they allow you to touch the book, find a work or study guide of interest. Today, books by well-known classics, as well as novice authors, are presented here. And they all have their admirers. The book sale at discounted prices also attracts visitors to the exhibition.
I would like to thank the organisers for the opportunity to make presentations and meet with readers. I was worried about how well my Turkish would be understood, given that we speak many dialects in Turkey. Half in jest, and half seriously, I will say that they understood me here even more than in Turkey. The Azerbaijani language is very rich. Some elements of the language that we have forgotten are widely used here. I was very pleased that my works are well known in Azerbaijan. This was shown by a meeting with readers and an autograph ceremony.
I liked the exhibition in Baku very much and surprised. This is largely due to the large number of visitors, to the high interest in the book. I am sure that the way out of the pandemic situation contributes to an even greater growth of book exhibitions and will attract more participants and visitors.