Biz kitab sərgisinə həmişə diqqətlə hazırlaşırıq!
Biz beynəlxalq kitab sərgisində daim iştirak edir və bu tədbirə həmişə ən yüksək səviyyədə hazırlaşmağa çalışırıq. Əsas fəaliyyət istiqamətimiz isə uşaq ədəbiyyatıdır – biz uşaqlar üçün uyğunlaşdırılmış kitablar hazırlayırıq. Xarici yazıçıların əsərləri Azərbaycan dilinə çevirir və uşaqlar üçün ixtisar edirik. Həmçinin, bizim məktəb dərsliklərimiz və oxu kitablarımız da var.
“Baku International Book Fair 2021” sərgisində iştirak etməkdə əsas məqsədimiz ziyarətçilərə onların satış mərkəzlərimizdə tapa bilmədikləri kitabları təqdim etmək və onları maraqlandıran bütün sualları cavablandırmaqdır.
Alıcıların bir çoxu Azərbaycan dilinə tərcümə olunan xarici ədəbiyyatla maraqlanır. Məktəbəqədər uşaqlar üçün bir sıra kitablarımız, uşaq ensiklopediyaları, lüğətlər, uşaq detektiv hekayələrimiz də var. Silsilə tarixi romanların satışını planlayırıq. İxtisar edilmiş tərcümə sistemi vasitəsi ilə təqdim olunacaq “Tarixi yaradanlar” silsiləsini də təqdim edirik.
Hesab edirəm ki, bu sahənin inkişafında sərginin rolu çox böyükdür. Bu tədbir oxucunu nəşriyyata yaxınlaşdırır. Bu fikir mübadiləsi və əlaqə qurmaq üçün əla fürsətdir. Qonaqlar məhsullarımıza daha yaxından tanış ola və çatışmazlıqlar barədə məlumat verə bilərlər. Biz isə öz növbəmizdə həmin çatışmazlıqların üzərində diqqətlə işləyəcəyik.

Мы всегда тщательно готовимся к книжной выставке!
Мы постоянно участвуем на Международной книжной выставке, и всегда стараемся к мероприятию подготовиться на высшем уровне. Основное наше направление – детская литература. Мы подготавливаем адаптированные книги для детей. Произведения зарубежных писателей переводятся на азербайджанский язык и сокращаются для детей. У нас также имеются школьные учебники, книги для чтения.
Главная цель участия в «Baku International Book Fair 2021» связана с необходимостью представить посетителям книги, которые они не могут найти в наших центрах продаж, а также ответить на все интересующие их вопросы.
Многие покупатели интересуются  зарубежной литературой, переведённой на азербайджанский язык. Также у нас в наличии имеется серия книг для детей дошкольного возраста, детские энциклопедии, словари, детские детективы. Планируется серия исторических романов. Также имеется серия «Исторические личности» – «Tarixi yaradanlar», которая будет предоставлена по системе сокращенного перевода.
Я считаю, что роль выставки в развитии данной сферы очень велика. Она сближает читателя с издательством. Это отличная возможность для обмена мнениями и налаживания контактов. Гости могут поближе познакомиться с нашей продукцией, сообщить о каких-то недочётах, над которыми мы будем тщательно работать.