Biz kitab sərgisinə həmişə diqqətlə hazırlaşırıq!
Biz beynəlxalq kitab sərgisində daim iştirak edir və bu tədbirə həmişə ən yüksək səviyyədə hazırlaşmağa çalışırıq. Əsas fəaliyyət istiqamətimiz isə uşaq ədəbiyyatıdır – biz uşaqlar üçün uyğunlaşdırılmış kitablar hazırlayırıq. Xarici yazıçıların əsərləri Azərbaycan dilinə çevirir və uşaqlar üçün ixtisar edirik. Həmçinin, bizim məktəb dərsliklərimiz və oxu kitablarımız da var.
“Baku International Book Fair 2021” sərgisində iştirak etməkdə əsas məqsədimiz ziyarətçilərə onların satış mərkəzlərimizdə tapa bilmədikləri kitabları təqdim etmək və onları maraqlandıran bütün sualları cavablandırmaqdır.
Alıcıların bir çoxu Azərbaycan dilinə tərcümə olunan xarici ədəbiyyatla maraqlanır. Məktəbəqədər uşaqlar üçün bir sıra kitablarımız, uşaq ensiklopediyaları, lüğətlər, uşaq detektiv hekayələrimiz də var. Silsilə tarixi romanların satışını planlayırıq. İxtisar edilmiş tərcümə sistemi vasitəsi ilə təqdim olunacaq “Tarixi yaradanlar” silsiləsini də təqdim edirik.
Hesab edirəm ki, bu sahənin inkişafında sərginin rolu çox böyükdür. Bu tədbir oxucunu nəşriyyata yaxınlaşdırır. Bu fikir mübadiləsi və əlaqə qurmaq üçün əla fürsətdir. Qonaqlar məhsullarımıza daha yaxından tanış ola və çatışmazlıqlar barədə məlumat verə bilərlər. Biz isə öz növbəmizdə həmin çatışmazlıqların üzərində diqqətlə işləyəcəyik.

We always take diligent efforts when preparing for the exhibition of books
We are a regular participant of the International Book Fair, and always try to prepare for the event at the highest level. Our main direction is children's literature. We prepare adapted books for children. The works of foreign writers are translated into Azerbaijani and shortened for children. We also have school textbooks, books for reading.
The main goal of participating in the Baku International Book Fair 2021 is related to the need to present books to visitors that they cannot find in our sales centers, as well as to answer all their questions.
Many buyers are interested in foreign literature translated into Azerbaijani. We also have a series of books for preschool children, children's encyclopedias, dictionaries, children's detective stories. A series of historical novels is planned. There is also a series of “Tarixi yaradanlar” (Historical Figures), which will be provided through the abbreviated translation system.
I believe that the role of the exhibition in the development of this area is very great. It brings the reader closer to the publisher. This is a great opportunity to exchange views and build contacts. Guests can take a closer look at our products, report any shortcomings, over which we will carefully work.