Bakı Kitab Mərkəzinin uğurlu debütü
Biz bu beynəlxalq kitab sərgisində debüt etməkdən məmnunuq. Satış mərkəzimiz həm yerli, həm də xarici nəşriyyatların geniş məhsul çeşidini təqdim edir.
Oxucuları daha çox Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olan kitablar maraqlandırır. Həmçinin, alman, fransız və ərəb dillərində də nəşrlərimiz var. Sərginin gedişində maraqlı tədbirlər, tanınmış yazıçıların və siyasi xadimlərin avtoqraf sessiyaları keçiriləcək. Qeyd etmək istərdim ki, yeddi məruzəçinin iştirak etdiyi “Yüksəl” təhsil layihəsini həyata keçiririk.
Eyni zamanda, Bakı Kitab Mərkəzində bu gün tamaşa ilə çıxış edəcək “Oyan” uşaq teatrı da fəaliyyət göstərir.
İnanıram ki, bu sərgi Azərbaycanda kitab çapının inkişafına təkan verəcək, çünki burada bir çox əlaqələr qurulur, çoxsaylı görüşlər keçirilir və bunun nəticəsində yeni layihələr yaratmaq üçün imkanlar yaranır.
Bütün qonaqları kitab mərkəzimizlə tanış etmək və digər nəşriyyat və kitab mağazaları ilə əlaqələr qurmaq istəyirik. Ümid edirik ki, bu təcrübə həm bizim, həm də ziyarətçilərimiz üçün faydalı olacaq.

Успешный дебют Бакинского Книжного центра
Мы рады дебютировать в Международной книжной выставке. Наш центр продаж представляет в очень большом ассортименте различную продукцию, как местных издательств, так и зарубежных.
Больше всего читатели интересуются книгами на азербайджанском, русском и английском языках. Также у нас имеются издания на немецком, французском и арабском языках. В хо ходе выставки будут проводиться интересные мероприятия, автограф-сессии известных писателей, политических деятелей. Хочу отметить, что мы реализуем образовательный проект «Yüksəl», в рамках которого участвуют семь лекторов.
В Бакинском Книжном центре функционирует также детский театр «Oyan», который сегодня будет показывать спектакль.
Я считаю, что эта выставка даст толчок развитию книгопечатания в Азербайджане, так как здесь завязывается очень много контактов, проводятся многочисленные встречи, в результате которых появляются возможности для создания новых проектов.
Мы хотим познакомить всех гостей с нашим книжным центром и наладить контакты с другими издательствами и книжными магазинами. Надеемся, что этот опыт будет полезен и для нас, и для наших посетителей.