7-ci Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkası 6-10 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək
11 avqust 2021
6-10 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 7-ci Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgi-Yarmarkası “Baku International Book Fair 2021” keçiriləcək.
Sərginin məqsədi kitab və mütaliəni təbliğ etmək və populyarlaşdırmaq, ziyarətçiləri həm Azərbaycan, həm də xarici nəşriyyatların çap məhsulları ilə tanış etmək, nəşriyyat işinə dəstək vermək, nəşriyyatları potensial əməkdaşlıq üçün kitab mağazaları ilə tanış etmək, eləcə də rəqəmsal dövrdə kitab biznesinin inkişafı ilə bağlı təcrübə və fikir mübadiləsini təmin etməkdir.
“Baku International Book Fair 2021” kitab sərgisi dünya ədəbiyyatının görkəmli nümayəndəsi, Azərbaycanın dahi şair və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin 880 illik yubileyinə həsr olunacaq.
Sərgidə nəşriyyatlar, mətbəələr, kitab mağazaları və mədəniyyət mərkəzləri təqdim olunacaq. Həmçinin, sərgidə ayrı-ayrı ölkələrdən 200-ə yaxın şirkətin iştirak edəcəyi gözlənilir.
“Baku International Book Fair 2021” kitab sərgisi şirkətlərin çap məhsullarını nümayiş etdirmək və satmaq, habelə yerli və xarici nəşriyyatlar, müəlliflər, eləcə də milli nəşriyyat və poliqrafiya şirkətləri ilə danışıqlar aparmaq və müqavilələr imzalamaq üçün unikal fürsətdir.
Sərginin keçiriləcəyi 5 gün ərzində iştirakçıları və ziyarətçiləri əlavə tədbirlərdən ibarət maraqlı proqramlar gözləyir.
Sərginin təşkilatçısı Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyidir, təşkilati dəstəyi isə “Caspian Event Organisers” (“CEO”) şirkəti həyata keçirir.
6 kvadrat metrə qədər ekspozisiya sahəsi və lazımı avadanlıqlar Sərgi-yarmarka iştirakçılarına sərginin təşkilatçısı tərəfindən təmin ediləcək.
“Baku International Book Fair 2021” sərgisində iştirak etmək və daha ətraflı məlumat almaq üçün sərgi təşkilatçıları ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz: +994124041000, [email protected].

The 7th Baku International Book Fair will be hosted at Baku Expo Center from the 6th to the 10th of October
11 august 2021
From the 6th to the 10th of October, the 7th Baku International Book Fair will be hosted at Baku Expo Center.
The purpose of this fair is to promote and popularize books and reading habit, while familiarizing visitors with the print media of both Azerbaijani and foreign publishers. The fair’s aim is to support the publishing business and to connect publishers and bookstores for potential co-operation. This Book Fair aims at ensuring an exchange of experience and views on the development of the book business in the digital era.
Baku International Book Fair 2021 will be dedicated to the 880th anniversary of a great Azerbaijani poet and philosopher Nizami Ganjavi, a prominent figure in world literature.
The fair will feature publishing and printing houses, as well as bookstores and cultural centres; it is expected that about 200 companies from different countries will take part in the fair.
Baku International Book Fair 2021 is a unique opportunity for various businesses to demonstrate and sell their printed products, as well as to negotiate and sign lucrative contracts with both local and foreign publishers and authors, as well as national publishing and printing companies.
Participants and visitors will enjoy an interesting programme of additional events during five days of the fair.
The organiser of the exhibition is the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan. Organisational support is provided by Caspian Event Organisers (CEO).
The organiser of the event will provide exhibitors with an exhibition space of up to 6 m2, including necessary equipment.
To participate in the Baku International Book Fair exhibition and receive more detailed information, please contact the organizers at +994124041000, [email protected].