Hünər Məmmədov, İndoneziya səfirliyinin nümayəndəsi
Çoxlarına məlumdur ki, İndoneziya əsrarəngiz bir ölkədir. Burada insanlar həmişə maraqlı nə isə görə bilərlər. Bu gün sərgidə İndoneziya mədəniyyətinin bütün sahələrini əks etdirən müxtəlif kitabları təqdim edirik. Bu nəşrlər kostyumlar, rəqslər, folklor və turistik yerlər haqqında məlumatlar verir.
Təsviri tamamlamaq üçün parlaq geyimlərdə və müvafiq atributlarla İndoneziyanın milli rəqslərinin təqdimatını təşkil etdik. Ekspozisiyamızda kitablarla yanaşı, maraqlı musiqi alətləri və suvenirlər görə bilərsiniz.
Mənim üçün sərgi bütün xalqların mədəniyyətlərini uğurla birləşdirir. Bu gün bu layihə kitab və mütaliənin mükəmməl təbliğinə xidmət edir. Bu çox vacibdir! İnformasiya texnologiyaları nə qədər inkişaf etsə də, kitab oxumaq həmişə aktualdır. Müxtəlif ölkələri təmsil edən bir çox maraqlı insanlarla tanış olmaq imkanı verdiyi üçün sərgini çox bəyənirəm. Onların hamısı ünsiyyət qurmaq imkanı əldə edir, yeni nə isə öyrənir və bir-birləri ilə təcrübə mübadiləsi aparırlar.

An excellent exhibition
Many people know that Indonesia is a colorful country, and we always have something to show to people. Today at the exhibition we are presenting a variety of books that reflect all areas of Indonesian culture. These publications provide exciting stories about costumes, dance, and folklore and tourist attractions.
To complete the picture, we have organised a presentation of the national dances of Indonesia - in bright costumes and with appropriate paraphernalia. And in the exposition next to books you can see interesting musical instruments and souvenirs.
For me, the exhibition successfully unites the cultures of all peoples. Today this project serves as an excellent promotion of books and reading. It is very important! No matter how developed information technology is, reading books remains in trend. I like the exhibition because here you can meet many interesting people from different countries of the world; they all have the opportunity to communicate, learn something new and learn from each other's experience. The Baku International Book Fair 2021 is an excellent event!