Hünər Məmmədov, İndoneziya səfirliyinin nümayəndəsi
Çoxlarına məlumdur ki, İndoneziya əsrarəngiz bir ölkədir. Burada insanlar həmişə maraqlı nə isə görə bilərlər. Bu gün sərgidə İndoneziya mədəniyyətinin bütün sahələrini əks etdirən müxtəlif kitabları təqdim edirik. Bu nəşrlər kostyumlar, rəqslər, folklor və turistik yerlər haqqında məlumatlar verir.
Təsviri tamamlamaq üçün parlaq geyimlərdə və müvafiq atributlarla İndoneziyanın milli rəqslərinin təqdimatını təşkil etdik. Ekspozisiyamızda kitablarla yanaşı, maraqlı musiqi alətləri və suvenirlər görə bilərsiniz.
Mənim üçün sərgi bütün xalqların mədəniyyətlərini uğurla birləşdirir. Bu gün bu layihə kitab və mütaliənin mükəmməl təbliğinə xidmət edir. Bu çox vacibdir! İnformasiya texnologiyaları nə qədər inkişaf etsə də, kitab oxumaq həmişə aktualdır. Müxtəlif ölkələri təmsil edən bir çox maraqlı insanlarla tanış olmaq imkanı verdiyi üçün sərgini çox bəyənirəm. Onların hamısı ünsiyyət qurmaq imkanı əldə edir, yeni nə isə öyrənir və bir-birləri ilə təcrübə mübadiləsi aparırlar.

Отличная оценка выставке!
Многим известно, что Индонезия это красочная страна. И нам всегда есть, что показать людям. Сегодня на выставке мы представляем разнообразные книги, отражающие все сферы культуры Индонезии. Эти издания увлекательно рассказывают о костюмах, танцах, фольклоре и туристических достопримечательностях.
Для полноты картины мы организовали презентацию национальных танцев Индонезии – в ярких костюмах и при соответствующей атрибутике. А в экспозиции рядом с книгами можно увидеть интересные музыкальные инструменты и сувениры.
Для меня выставка успешно объединяет культуры всех народов. Сегодня этот проект служит отличной пропаганде книг и чтения. Это очень важно! Как бы не были развиты информационные технологии, чтение книг остается в тренде. Выставка нравится мне тем, что здесь встречаешь много интересных людей из разных стран. Все они имеют возможность общения, узнают что-то новое и перенимают друг у друга опыт. Я оцениваю Baku International Book Fair 2021 на отлично!