Qiraətə olan sevginin mənbəyi
Mən bu sərgini çox bəyəndim və müsbət təəssüratlarım var. Biz uzun müddətdir kitablara bu qədər yaxın olmamışdıq. Bu sərgi bir növ qiraət sevgisinin mənbəyidir. Həmçinin, tədbir tanınmış yazıçıları və xarici nəşriyyatçıları daha yaxından tanımaq üçün də əla fürsətdir.
Mən demək olar ki, bütün stendlərlə tanış oldum, yazıçı Rövşən Abdullayevin kitabını aldım. Çoxdan görmək istədiyim məşhur yazıçı Çingiz Abdullayev bu gün burada idi. Onun çıxışını böyük maraqla dinlədim. Builki sərgi görkəmli şair Nizami Gəncəviyə həsr olunub. Dahi şairin həyat və yaradıcılığından bəhs edən nəşrləri çox bəyəndim. Bu işdə bizim Ədəbiyyat İnstitutunun da xidməti var. Bütün nəşriyyatlar, kitab mağazaları və kitabxanaların burada birlikdə təmsil olunması diqqət çəkir.
Şübhəsiz ki, bu sahənin inkişafında sərginin böyük rolu var, tədbir yaddaşlarında əbədi olaraq qalacaq uşaqlar, məktəblilər və tələbələr üçün faydalıdır. Mən belə sərgilərin daha tez-tez keçirilməsini istərdim. Təşkilatçılara isə öz dərin minnətdarlığımı bildirirəm!

Источник любви к чтению
Выставка мне очень понравилась. Впечатления хорошие. Давно мы не были так близки с книгами. Эта выставка является своего рода источником любви к чтению. Также это отличная возможность для того, чтобы поближе познакомиться с известными писателями и зарубежными издательствами.
Я ознакомилась почти со всеми стендами, приобрела книгу писателя Ровшана Абдуллаева. Здесь сегодня присутствовал известный писатель Чингиз Абдуллаев, которого я давно хотела увидеть. Я с большим интересом послушала его речь. Выставка в этом году посвящена памяти выдающегося поэта Низами Гянджеви. Мне очень понравились издания, рассказывающие о жизни и творчестве гениального поэта. В этом есть также заслуга нашего Института литературы. Примечателен факт, что все издательства, книжные магазины и библиотеки здесь вместе представлены.
Роль выставки, безусловно, велика в развитии данной сферы, полезна для детей, школьников, студентов, в памяти которых навсегда останется это мероприятие. Мне бы хотелось чаще видеть проведение таких выставок. Большое спасибо организаторам!