Qabriel Qarsiya Markez Azərbaycan dilində
Biz bu gün sərgidə bir çox maraqlı kitabları təqdim edirik. Onlar Kolumbiyanın tarixini və mədəniyyətini işıqlandırır. Bu ölkə haqqında ümumi qısa məlumatları kiçik broşür və jurnallardan əldə etmək olar. Məşhur yazıçı Qabriel Qarsiya Markezin əsərləri stenddə böyük yer tutur. Bu əsərlər Azərbaycan, rus və ispan dilində təklif olunur və ziyarətçilər bu kitablara böyük maraq göstərirlər.
Stenddə Kolumbiya haqqında video-çarxlar da göstərilir. Biz artıq üçüncü ildir ki, sərgidə iştirak edirik və digər illərlə müqayisədə deyə bilərəm ki, stendlərin sayı daha çoxdur. Sərgi reklam üçün yaxşı fürsətidir. Özümüzü geniş auditoriyaya təqdim etmək, özümüz haqqında məlumat vermək, məlumatları paylaşmaq və ziyarətçiləri əsl, ləzzətli Kolumbiya qəhvəsinə qonaq etmək imkanımız var.
Sərgidə musiqi çıxışları, görüşlər və dialoqlar üçün şərait yaradılıb. Bu, çoxlarının əsl bayram adlandırdığı gözəl, maraqlı bir tədbirdir. Biz bu çıxışlarda da iştirak edirik. Bu gün ziyarətçilər və iştirakçılar bizim milli rəqslərimizi izləyə biləcəklər.

Габриэль Гарсиа Маркес на азербайджанском языке
Сегодня на выставке мы представляем много интересных книг. Они освещают историю и рассказывают о культуре Колумбии. Общую короткую информацию об этой стране можно получить из небольших брошюр, журналов. Большое место на стенде занимают произведения известного писателя Габриэля Гарсиа Маркеса. Эти произведения на азербайджанском, русском и испанском языках. И посетители проявляют большой интерес к этим книгам.
На стенде также демонстрируются ролики о Колумбии. Мы третий год уже на выставке. И по сравнению с другими годами, я могу сказать, что число стендов намного больше. Выставка это хорошая возможность для рекламы. Мы имеем возможность представлять себя широкой аудитории, рассказать о себе, поделиться информацией и угостить настоящим, вкусным колумбийским кофе.
На выставке созданы условия для музыкальных выступлений, для встреч и диалогов. Это красивое, интересное мероприятие, которое многие называют настоящим праздником. Мы так же принимаем участие в этих выступлениях. Сегодня посетители и участники смогут увидеть наши национальные танцы.