Özbək yazıçılarının əsərləri
Bu yaxınlarda Əlişir Nəvai adına kitabxana öz 150 illik yubileyini qeyd etdi. Təşkilatımız belə bir böyük sərgidə dəfələrlə iştirak edib. Bu gün kitabxanaya himayədarlıq edən Özbəkistan Respublikası Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Agentliyi ilə birlikdə Özbəkistanın stendini təqdim edirik.
Özbəkistanın Azərbaycandakı səfirliyi də bizim stendimizdə təmsil olunub və biz aparıcı nəşriyyatların nəşrlərini, broşürləri və kitabları təqdim edirik. Bunların hamısı dövlətimizin tarixini və mədəniyyətini əks etdirir. Qonaqlar burada özbək yazıçılarının əsərləri ilə tanış ola bilərlər. Stenddə milli geyimlər və atributlar da nümayiş olunur.
Düşünürük ki, bu sərgidə iştirak özbək xalqı kimi çox qonaqpərvər Azərbaycan xalqı ilə ünsiyyətdən böyük fayda və sevinc gətirəcək. Həmçinin hər iki ölkənin informasiya və kitabxana fəaliyyətini daha da inkişaf etdirmək üçün digər nəşriyyatlarla əlaqə qurmağı planlaşdırırıq.
Hesab edirəm ki, bu cür sərgilərin keçirilməsi bu sahənin inkişafında çox böyük rol oynayır. Bu, bilikləri artırmaq, digər nəşriyyatlarla təcrübə mübadiləsi etmək üçün əla fürsət, eləcə də peşəkar dialoq üçün əlverişli platformadır. Bütün qonaqları stendimizə dəvət edirik, sizinlə görüşməkdən məmnun olarıq!

Works by Uzbek writers
Recently, the library named after Alisher Navai celebrated its 150th anniversary. This is not the first time our organisation participates in such a large exhibition. Today we are presenting the stand of Uzbekistan together with the agency for information of mass communications under the President of the Republic of Uzbekistan, which patronizes our library.
The Embassy of Uzbekistan in Azerbaijan also joined us at our stand. We represent publications from leading publishers, brochures and books. All of them reflect the history and culture of our state. Here the exhibition visitors can get acquainted with the works by Uzbek writers. The stand also displays national clothing and trappings.
We think that participation in this exhibition will bring great benefit and joy of communication with the Azerbaijani people, who are very hospitable, like the Uzbek people. We also plan to exchange contacts with other publishing houses in order to further develop the information and library activities of both countries.
I believe that holding such exhibitions plays a huge role in the development of this area. This is an excellent opportunity to replenish knowledge and exchange experiences with other publishers; it is a convenient platform for professional dialogue as well. We will be pleased to see all the visitors at our stand.