Müasir kitabxana resursları
ADA dördüncü dəfədir ki, bu sərgidə iştirak edir. Biz burada əsasən universitetin nəşrlərini, fakültələrimizin kitablarını təqdim edirik. Zəngin elektron resurs ehtiyatımız var və ziyarətçilər bir ay ərzində bu resurslara çıxış imkanı əldə edəcəklər. Biz müasir müəlliflik hüquqları və rəqəmsal hüquqların qorunması haqqında məlumatlılığı artırmağa və bunu informasiya cəmiyyətimizdə yaymağa çalışırıq. Həmçinin, elektron informasiya resurslarının mübadiləsi və bu resursların istifadəsinin yeni modeli haqqında hər kəsi məlumatlandırırıq.
Bu gün sərgisinin təşkilatçısı olan “CEO” şirkəti ilə birlikdə bir tədbir keçirdik - foyedə ADA Universiteti kitabxanasının kiçik bir modelini yaratdıq. O, yuxarıdakı istiqamətlərdə ziyarətçilərə xidmət göstərəcək. Hər kəs kitabxanamızın resurslarından istifadə edə bilər.
Qonaqlar buradakı stendimizdə ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayevin nəşrləri, eləcə də müəllimlərimizin kitabları ilə tanış ola bilərlər. Bütün sualları cavablandırmağa hazırıq.
Ümidvaram ki, bugünkü sərgi bu sahənin inkişafına müsbət töhfə verəcək. İstərdim ki, sərgi bütün nəşriyyatların, kitabxanaların, eləcə də kitab mağazalarının əlaqə qura biləcəyi və məlumat mübadiləsi edə biləcəyi, görüşlər təşkil edə biləcəyi bir platformaya çevrilsin. Sərginin bütün iştirakçılarına və təşkilatçılarına uğurlar arzulayırıq və hər kəsi stendimizdə gözləyirik.

Ресурсы современной библиотеки
Это четвертое участие АДА на выставке. Здесь мы представляем в основном издания вуза, книги наших факультетов. У нас богатый запас электронных ресурсов. В течение месяца посетители получат бесплатный доступ к этим ресурсам. Мы стараемся повысить осведомленность о защите современных авторских и цифровых прав и распространить это в нашем информационном обществе. Также информируем всех о новой модели обмена электронными информационными ресурсами и об использовании этих ресурсов.
Сегодня совместно с организаторами выставки CEO мы провели мероприятие. В холле создали небольшую модель библиотеки Университета ADA. Она будет обслуживать посетителей по вышеуказанным направлениям. Все желающие могут воспользоваться ресурсами нашей библиотеки.
Здесь на стенде гости могут ознакомиться с изданиями ректора университета АДА Хафиза Пашаева, а также с книгами наших учителей. Мы готовы ответить на все интересующие вопросы.
Я надеюсь, что сегодняшняя выставка внесёт положительный вклад в развитие данной сферы. Мне бы хотелось, чтобы выставка стала площадкой, где все издательства, библиотеки, а также книжные магазины смогли бы наладить контакты и обменяться информацией, устроить встречи. Желаем удачи всем участникам и организаторам выставки и ждём всех на нашем стенде.