Tədbirlər proqramı

1-ci gün
6 oktyabr, Çərşənbə
QIZIL SPONSOR:
10:00 – 11:00

Sərginin rəsmi açılış mərasimi
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye
(yalnız sərgi iştirakçıları, media və təşkilatçılar üçün)

10:00 – 18:00

Nizami Gəncəvi guşəsi və illüstrasiyalar sərgisi
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:00 – 18:00

Uşaqlar üçün kukla tamaşaları
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:00 – 18:00

“Çağdaş Kitab məkanı” adlı oxu zalı
ADA Universiteti
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:30 – 18:00
Sərginin iş saatları
12:00 – 12:45

İgidlərin SÖZü layihəsi
44 günlük müharibədə iştirak edən şəhid və qazilərin şeir təqdimatları
Şairə Nigar Həsənzadənin təqdimatında
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

12:00 – 12:50

Yazıçı Solmaz Amanovanın “Gözün ayda olsun” və “Şuşanın sehrli açarları” kitablarının təqdimatı
“Everest” Nəşriyyat Evi və  “İRS” Mədəni-Təhsil Mərkəzi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:00 – 18:00

Türk şairi Yunus Emrenin “İnsan və təbiətin sevgisi” illüstrasiya sərgisi
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

12:50 – 13:20

Bəhram Bağırzadə ilə görüş
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:00 – 13:50

Prof. Nəsiman Yaqublunun  “Cümhuriyyət qurucuları” kitabının təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

13:25 – 13:55

Şair və yazıçı Sayman Aruzun “Nəsimi dramı” kitabının  təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

14:00 – 15:00

GÜNÜN QONAĞI
Yazıçı ÇİNGİZ ABDULLAYEV ilə görüş
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

14:00 – 15:00

Uşaq yazıçısı Xülya Cəfərova ilə görüş
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

15:00 – 15:10

İndoneziya rəqslərinin təqdimatı
İndoneziya Səfirliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

15:10 – 15:40

"Həqiqətin onomastikası" kitabının təqdimatı
Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin təhlilçisi Araz Qurbanov
Prezident Kitabxanasının şöbə müdiri  Nazim Mustafa
 “Şərq-Qərb” ASC Nəşriyyat departamentinin Elm və mədəniyyət şöbəsinin baş redaktoru Nərgiz Cabbarlı
“Şərq-Qərb” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

15:20 - 16:20

“Nizamidən Vaqifə” poetik kompozisiya
Bakı Kitab Mərkəzi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

15:50 – 16:30

Yunus Emre və Nizami Gəncəvi yaradıcılığı
Prof. Dr. Baki Asiltürkün çıxışı
Akademik Teymur Kərimlinin çıxışı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:00 – 17:00

İlqar Fəhminin “Akvarium”, “Akvalanq” və “İlk sui-qəsd” kitablarının imza mərasimi
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

16:30 – 17:20

Yazıçı SİNAN YAĞMUR ilə görüş saatı
AŞKIN SESİ YUNUS EMRE” kitabının təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:30 – 17:30

“Azərbaycanın sehrli abidələri” kitabının müzakirəsi
Müəllif ilə görüş, Elçin Əliyev, Naib Əlizadə
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

17:20 – 17:30

Azərbaycan və Kolumbiyaya rəqsləri
Kolumbiya Səfirliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

17:30 – 18:00

RXK xüsusi buraxılışının II və III cildlərin təqdimatı
Respublika Xatirə Kitabı redaksiyası (RXK)
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

2-ci gün
7 oktyabr, Cümə axşamı
QIZIL SPONSOR:
10:00 – 18:00

“Çağdaş Kitab məkanı” adlı oxu zalı
ADA Universiteti
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00

Uşaqlar üçün kukla tamaşaları
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00
Sərginin iş saatları
10:30 – 11:10

Uşaq yazıçısı Çinarə Köçərlinin “44 Gün Qarabağda”  kitabının təqdimatı
“Ting“ Nəşriyyat Evi, uşaq ədəbiyyatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

10:30 – 11:30

Prof. Əhməd  Qəşəmoğlunun “Ömrün uğurlu bünövrəsi” kitabının təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

11:00 – 12:00

Dr. Eldar Kərimovun “Təslim olma” və “Az-Öz hekayələr” kitablarının təqdimatı
“İpək yolu” Nəşriyyat Evi / Stend No B1228

11:00 – 12:00

Yazıçı Elbrus Kəlbiyevin kitab təqdimatları və imza saatı
“Apostrof-A” Nəşriyyat Evi / Stend No B1226

11:00 – 13:00

Rüstəm Behrudinin “Mükəmməl yalan” kitabının təqdimatı
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

11:20 – 11:40

“Nizami Gəncəvi və A. S. Puşkin bir arada” tamaşası
Rusiya informasiya-mədəniyyət mərkəzi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

11:40 – 12:00

Azərbaycan və Kolumbiya rəqsləri
Kolumbiya Səfirliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

11:50 – 12:00

İndoneziya rəqsləri
İndoneziya Səfirliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

12:00 - 13:00

Yazıcı Gülzar İsayeva ilə görüş, imza saatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi / Stend B1126

12:10 - 13:10

Yazıçı M. İbrahimbəyov “Cəhənnəmə sərinlik gəldi”  romanının tar və skripkanın müşayiəti ilə səhnə təqdimatı
Rejissor, Vaqif Əsədov
Xalq artisti, Fuad Osmanov
Əməkdar artist, Elşən Rüstəmov
Aktrisa, Asya Atakişiyeva
Skripka ifaçısı, Qəmər xanım Məmmədova
Tar ifaçısı, İsmayıl Zülfüqarov 
M. İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:30 – 13:00

“Zəfər Tarixi” dərslik kitabının təqdimatı
Akademik Zərifə Əliyeva ad. liseyin tarix müəllimi Pərviz Ağalarov
Heydər Əliyev ad. liseyin müəllimi Hafiz Cabbarov
327 No-li orta məktəbin müəllimi Talıb Talıblı
170 No-li orta məktəbin tarix müəllimi Niyaməddin Quliyev
163 No-li orta məktəbin tarix müəllimi, doktorant Ramil Tanrıverdi
“Şərq-Qərb” nəşriyyatı “Tədris resursları” şöbəsinin baş redaktoru Samirə Bektaşi
Naşir, “Şərq-Qərb” ASC Nəşriyyat departamentinin direktor müavini Rafiq Kazımov
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:00 – 13:50

Türkiyənin məşhur tədqiqatçı və yazıçısı SİNAN CANAN ilə görüş
İFA / İNSANIN FABRİKA AYARLARI mövzusu ilə çıxış
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:20 - 14:00

Müasir şeir saatı / Azərbaycan və Türkiyə
Adnan Özer / Türkiyə
Nigar Həsənzadə / Azərbaycan
Sayman Aruz / Azərbaycan
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:00 - 14:30

www.kitabxana.net  Milli Virtual-Elektron Kitabxananın səhifəsinin təqdimatı 
Aydın Xan (Əbilov), “Yeni Yazarlar və Sənətçilər” İctimai Birliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:00 - 15:00

GÜNÜN QONAĞI
Yazıçı ELXAN ELATLI ilə görüş
“Uğursuz gecə” kitabının təqdimatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

14:00 - 16:00

Əlisa Nicatın “Keçmişlə köçənlər” kitabının təqdimatı
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

14:30– 14:50

İndoneziya rəqslərinin təqdimatı
İndoneziya Səfirliyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

15:00 - 16:00

Yazıçı Elxan Elatlı ilə görüş
C. Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanası / Stend No B1333

15:00 - 16:00

Yazıçı İradə Məlikovanın "Azərbaycanda yaşayan xalqların əfsanə, rəvayət və nağılları" kitabının təqdimatı
DODO MMC, uşaq ədəbiyyatı / Stend No B1202

15:10– 16:00

Uşaq yazıçısı Orxan Adıgözəlin “Əngəlsiz arzular” kitabının təqdimatı “İnklüziya, Psixologiya və Ədəbiyyat” mövzusu ətrafında müzakirələr
Yazıçı, Orxan Adıgözəl
İllüstrator, Ruhulla Həsənzadə
Psixoloq, Nigar İbrahimova
LİBRAFF Kitab Evi / Uşaq ədəbiyyatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:00 - 17:00

Yazıçı Mürşüd İsmayılzadənin “Əjdaha qardaşlığı, Şirvanşahların xəzinəsi”
Yazıçı Mürşüd İsmayılzadə ilə intellektual oyun
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

16:00 - 17:00

SEMİNAR (yalnız sərgi iştirakçıları üçün)
Azərbaycan və Türkiyə nəşriyyatların iş birliyi və cari vəziyyət 
Spikerlər:     Münir Üstün, Türkiyə Nəşriyyatçılar Federasiyasının sədri (YAYFED)
Kenan Kocatürk, Türkiyə Nəşriyyatçılar Birliyinin sədri
Mustafa Karagüllüoğlu, Türkiyə Mətbuat Şurasının sədri
Akif Marifli, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin kitab sənayesi şöbə müdiri
Xəyal Məmmədov, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin kitab sənayesi şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi
Nurman Tariq,  “Parlaq İmzalar” Nəşriyyatının Direktoru
Şəmil Sadiq, Hədəf” Nəşriyyatının qurucusu
Hafiz Eyyubov, “Qələm” Nəşriyyat Evinin Direktoru
Bakı Ekspo Mərkəzi / Seminar otağı No 22

16:10 – 17:00

Səidə Miri-zadənin  ”Keçmişə səyahət” kitabının təqdimatı
H.Z.Tağıyevin həyatı, ailəsi, nəslinin davamçıları haqqında kitabın müzakirəsi
“Şərq-Qərb” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:30 – 18:00

Nadir İsrafilovun “Bir müəllimin xatirələri” kitabının təqdimatı
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

17:00 - 17:50

“Günlərdən şeir”, poeziya saatı
Layihə rəhbəri, Xəyal Rza
Şair, Rəşad Məcid
Şair, Şəhriyar Del Gerani
Şair, Fərid Hüseyn
Şair, Ramil Əhməd
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

3-cü gün
8 oktyabr, Cümə
QIZIL SPONSOR:
10:00 – 18:00

“Çağdaş Kitab məkanı” oxu zalı
ADA Universiteti
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00

Uşaqlar üçün kukla tamaşaları
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00
Sərginin iş saatları
10:00 – 18:00

Nizami Gəncəvi guşəsi və illüstrasiyalar sərgisi
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:30 – 11:20

“Qarabağın musiqi irsi və Ərtoğrul Cavid” kitabının təqdimatı
AMEA Hüseyn Cavidin Ev-muzeyinin direktoru
Filologiya Elmlər doktoru Gülbəniz Babaxanova
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

11:00 – 11:30

Dövlət xadimi Həsən Həsənovun “Qədim tariximizə dair unikal əsərlər” adlı müzakirə
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

11:00 – 12:00

Təranə Cəbiyevanın “Dərviş yolu” kitabının təqdimatı və imza saatı
“Apostrof- A” Nəşriyyat Evi / Stend No B1226

11:00 – 13:00

Tamerlan İsmayılzadənin “Canparəm” və “Sev” kitablarının imza saatı
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

11:30 – 12:30

Azərbaycanda və Türkiyədə uşaq ədəbiyyatı və nəşriyyat evlərin carı vəziyyəti
Uşaq yazıçısı və nəşriyyatçı, Melike Günyüz
Uşaq yazıçısı, Tülin Kozikoğlu
AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun Uşaq ədəbiyyatı şöbəsinin müdiri, filologiya elmləri doktoru, Elnarə Akimova
“TEAS Press” nəşriyyat evinin "Üç alma" uşaq ədəbiyyatı bölməsinin meneceri, Arzu Cəfərova
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

11:40 – 12:00

Kolumbiya yazıçısı Qabriel Qarsiya Markez haqqında ədəbi çıxışı Əməkdar artist Ağalar Bayramoğlunun təqdimatında
Kolumbiya Səfirliyi
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:10 – 13:00

Türk yazıçısı Canan Ekici ilə görüş, kitab təqdimatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:40 – 13:20

Psixoloq Elmina Kazımzadənin “Qaraltı” audio - kitab təqdimatı və “Relate, Connect, Create” uşaq təlimi
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:10 – 14:00

Günel Ibrahim, Etika Akademiyasının rəhbəri “Effektiv işgüzar danışıqların aparılması”
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

13:30 – 14:00

Şair, esseist Səlim Babullaoğlunun “İlk hərfi itmiş cümlə” kitabının təqdimatı
“Parlaq imzalar” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

14:00 - 14:30

“Azərbaycan silah sənəti” kitabının təqdimatı
Müəllif, Jurnalistlər Birliyinin üzvü, “Qızıl qələm” mükafatı laureatı Aleksandr Volovik  Müəllif, Emin Məmmədov
AMEA Hüquq və İnsan hüquqları İnstitutunun böyük elmi işçisi Rizvan Hüseynov
Naşir, “Şərq-Qərb” ASC Nəşriyyat departamentinin direktoru Sevil İsmayılova
“Şərq-Qərb” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

14:00 - 15:00

Kitab və elmi-nəzəri jurnal təqdimatları
C. Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanası / Stend No B1333

  • O. Quliyev, “Azərbaycanda şəhər əhalisinə kitabxana-informasiya xidməti”
  • Qurbanov, P. Kazımi, O. Quliyev “Kitabxana-informasiya sistemləri”
  • P. Kazımi, O. Quliyev “Kitabxanalarda internet forumlarının keçirilməsinin metodikası”
  • Qurbanov, P. Kazımi, O. Quliyev, “Elektron kitabxanalar”
  • Qurbanov, P. Kazımi, O. Quliyev, “Kitabxana və informasiya fəaliyyətində rəqəmsal marketinq”
  • Qurbanov, P. Kazımi, O. Quliyev, “Kitabxanalarda informasiya texnologiyaları” 
  • “Cəfər Cabbarlı-120” biblioqrafiyası
  • “Kitabxana və informasiya elmləri”, elmi-nəzəri və təcrübi jurnal
14:00 - 15:00

Inqilab Şahbazovun “Tədqiqat metodları” kitabının təqdimatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi / Stend No B1126

14:00 - 15:00

SEMİNAR
“Müəlliflik hüquqlarının qorunması və lisenziyalaşma fəaliyyəti. Türkiyə təcrübəsi”

Spikerlər: Mehmet Burhan Genç, Türkiyə Peşəkar Nəşriyyatçılar Birliyinin sədri
Hakan Tanıttıran, Türkiyə Nəşriyyatların Müəllif Hüquqları və Lisenziyalaşdırma  Birliyinin sədr müavini
Bakı Ekspo Mərkəzi / Seminar otağı N19

14:00 – 15:00

Proqramlaşdırma sahəsində kitab müəllifləri ilə görüşlər 
Application Development Alliance (ADA MMC) / Stend No B1220

14:00 – 15:00

“Nizami və tarix” kitabının təqdimatı
AMEA Məhəmməd Fizuli adına Əlyazmalar İnstitutunun direktoru
Akademik Teymur Kərimli
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:30 - 15:00

Yazıçı Əziz Sultanovun “Şimşək dəstəsi” adlı kitabının təqdimatı
“İpək yolu” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

15:00 – 16:00

Kitabların təqdimatı və yazıçılar ilə görüşlər
“Mücrü” Nəşriyyat MMC / Stend No B1218

  • Müşfiq XAN ­– “Ziqzaq”
  • Cəlil Cavanşir – “Eşq və intihar” və “Ədəbiyyatın bəxtsiz və şıltaq övladları”
  • Xanım Anela – “Yuxuların oğrusu” və “Fürer”
  • Ramilə Qurbanlı – “Zülməti yaranlar”
  • Əyyub Qiyas – “Aktyorların həyatından maraqlı anlar”
  • Kənan Hacı – “Rindlər küçəsi”
  • Natiq Məmmədli – “Sev”
15:10 – 16:00

TƏQDİMAT
Nizami Gəncəvinin  “Yeddi gözəl”  əsəri jest dilində tərcüməsi
Elektron kitabın təqdimatı
F. Köçərli adına Respublika Uşaq Kitabxanası
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

Spikerlər:   Layihə rəhbəri və ideya müəllifi,  Əməkdar mədəniyyət işçisi, Şəhla Qəmbərova
Mətni səsləndirən, Əməkdar artist, Sevil Hüseynli
Mətni səsləndirən, Əməkdar mədəniyyət işçisi, Zahirə Dadaşova
Jest dilinə tərcümə edən,  “Silent Communication” təşkilatının qurucusu, rəhbəri, jest dili üzrə təlimçi və tərcüməçi, Şamil Sabirzadə
Jest dilinə tərcümə edən, Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 2 N-li xüsusi internat məktəbinin müəllimi. “Silent Communication” təşkilatında jest dili üzrə təlimçi və tərcüməçi,  Könül Quliyeva

16:00 - 18:00

Ramil Əhmədin “Orxan Pamukun evində” kitabının təqdimatı
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

16:00 – 16:30

“Igid ömrü” kitabının təqdimatı
Respublika Xatirə Kitabı redaksiyası (RXK)
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:00 – 17:00

Yazıçı Cəmilə Musayevanın “Afternoon Tea Etiquette” kitabının təqdimatı və imza saatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi / Stend No B1126

16:00 – 17:00

Kitabların təqdimatı və yazıçılar ilə görüşlər
“Mücrü” Nəşriyyat MMC / Stend No B1218

  • Aqşin Evrən, Xəzər Süleymanlı – “Ayrılıqların təkrarı”
  • Azad Qaradərəli – “Morq çiçəkləri” və “Ən böyük adam”
  • Sevinc Yunuslu – “Sonuncu dayanacaq – sən”
  • Tural Sahab – “Şeytan”
  • Fərid Hüseyn – “Təkrarın tənhalığı”
  • Aysel Xanlarqızı – “Darıxan şeirlər”
  • Rövşən Yerfi – “Həyat etüdləri” və “Qanadı sınmış mələklər”
  • El Sevər – “Yazı lövhəsi”
16:30 – 17:30

Tarixçi Əkbər N. Nəcəfin  “Şəmsəddin Eldəniz. Tarixi yaradarlar” kitabının və Tarixçi Aydın Balayevin “Əhməd bəy Ağaoğlu. Tarixi Yaradanlar” kitabının təqdimatı
“Altun” Nəşriyyat
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

17:10 – 17:30

İndoneziya rəqslərinin təqdimatı
İndoneziya Səfirliyi
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

4-cü gün
9 oktyabr, Şənbə
QIZIL SPONSOR:
10:00 – 18:00

“Çağdaş Kitab məkanı” oxu zalı
ADA Universiteti
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00

Uşaqlar üçün kukla tamaşaları
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 18:00
Sərginin iş saatları
10:00 – 18:00

Nizami Gəncəvi guşəsi və illüstrasiyalar sərgisi
Bakı Ekspo mərkəzi, foye

10:30 - 11:15

“Bəhram Gur və Dürsəti” xalçasının təqdimatı
Müəllif - Rəssam T. Bəşirovun təqdimatında
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

10:50 – 11:50

Türk yazıçı Okan Yeşilotun “H. Z. Tağıyev” kitabının təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

11:00 – 12:00

Yazıçı Xalid Mahmudun “Lerik şəhidləri” kitabının təqdimatı və imza saatı
“Apostrof-A” Nəşriyyat Evi / Stend No B1226

11:00 – 12:00

Yazıçı Vüsalə Məmmədova ilə görüş və imza saatı
LİBRAFF Kitab Evi / Stend No B1130

11:00 – 17:00

Uşaqlar üçün nağıl saatları
Milli nağıl personajları ilə tanışlıq
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:00 – 17:00

Uşaqlar və böyüklər üçün müxtəlif master klaslar
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:15 – 11:30

“Nizami Gəncəvi və A. S. Puşkin bir arada” tamaşası
Rusiya informasiya-mədəniyyət mərkəzi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

11:30 – 12:20

“Bəyaz qaz Albi”, “Adını bilməyən oğlan” kitablarının təqdimatı
Xüsusi uşaqlar haqqında ilk uşaq nağıl kitabı
“Ağıllı bala” Uşaq Nəşriyyat Evinin rəhbəri, Fatimə Alxas
Psixoloq, Kəmalə Əliyeva
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:00 – 13:00

Yazıçı Şah Selimi Türkayın  “Ev dustağıyam” kitabının təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, Seminar otağı No 19

12:00 – 13:00

Yazıçı Reyhan Yusifqızı ilə görüş və imza saatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

12:30 – 13:00

Prof. Vilayət Quliyevin “Cümhuriyyət Yazıları” kitabının təqdimatı
“Çapar” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

13:00 – 14:00

GÜNÜN QONAĞI
GÜLSEREN BUĞDAYICIOĞLU ilə onlayn görüş
(“İstanbullu Gelin”, “Masumlar Apartmani”,  “Kırmızı Oda”, “Camdaki Kız” seriallarının kitab müəllifi)
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:00 – 14:00

Uşaq yazıçısı Aybəniz İsmayılovanın “Xarıbülbülün nağılı” kitabının təqdimatı və imza saatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi / Stend No B1126

13:00 – 14:00

Biznes və sosial elmlər mövzusunda universitetlər üçün Azərbaycan dilinə tərcümə olunmuş “Əməliyyatların idarə edilməsi” dərsliyinin  Xəzər Universitetinin müəllimi Xumar Hüseynova tərəfindən təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

13:00 – 15:00

Vüqar Zifəroğlunun “Sirr” və “İnformasiya müharibəsi” kitablarının imza mərasimi
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

14:00 – 14:50

Yazıçı Zahid Xəlilovun “Dəmir yumruq” kitabının təqdimatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi, uşaq ədəbiyyatı
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:00 – 15:00

SEMİNAR
“Nağılın gənc nəslin təfəkkür inkişafında mədəni irs kimi əhəmiyyəti”
Yazıçı Günel Əsgərovanın təqdimatında
”Seminar otağı No 19

14:00 – 15:00

Norveç yazıçısı Kristin Oudmayerin “Övladımızın gizli kabusu bullinq” kitabının təqdimatı
Müəllif ilə onlayn görüş, ekspertlərin çıxışları
Libra Kitab evi
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

15:00 – 15:50

SEMİNAR
“Uşaqlara kitab oxumağı sevdirməyin yolları və düzgün kitab seçimi” mövzusunda valideynlər üçün seminar
Spikerlər:   Fatimə Alxaz, “Ağıllı bala” Nəşriyyatının rəhbəri
Birsen Özen, Uşaq yazıçısı
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

15:00 – 16:00

Professor, teatrşünas İlham Rəhimlinin “Azərbaycan teatr tarixi” və “ Səhnə fədailəri” kitablarının təqdimatı və müzakirəsi

Spikerlər:     Əməkdar artist, Sənubər İskəndərli
Xalq artistı, Nurəddin Mehdixanlı
Xalq artisti, Hacı İsmayılov
Xalq artisti, Azər Paşa Nemətov Azərbaycan Respublikasının əməkdar artisti Mərahim Fərzalibəyov
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

15:00 – 16:00

GÜNÜN QONAĞI
ERCAN KESAL (ÇUKUR serialının baş qəhrəmanı İDRİS KOÇOVALI) ilə görüş saatı
Bakı Ekspo mərkəzi, foye

15:00 – 16:00

Uşaq yazıçısı Çinarə Köçərlinin imza saatı
“Ting“ Nəşriyyat Evi, uşaq ədəbiyyatı / Stend No B1222

15:00 – 16:00

Yazıçı Mail Yaqub ilə görüş və imza saatı
LİBRAFF Kitab Evi / Stend No B1130

15:00 – 16:00

Yazıçı Leyla Davudun “Bosfor- şahidimizdir” kitabının təqdimatı
Seminar: “Ailə, iş, uğur”
Seminar otağı No 19

15:00 – 16:00
Pandemiya şəraitində C. Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasının fəaliyyəti  
C. Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanası / Stend No B1333
15:00 – 17:00

Qanturalının “Ayna” kitabının imza mərasimi
“Hədəf” Nəşrləri / Stend No B1120

16:00 -16:50

Biznes və sosial elmlər mövzusunda universitetlər üçün Azərbaycan dilinə tərcümə olunmuş “Sosial elmlərdə keyfiyyət tədqiqat metodları” dəsrliyinin Bakı Dövlət Universitetinin müəllimi Rafail Həsənov təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

16:00 – 16:30

Uşaq yazıçısı Rüfət Qafarovun nağıl və imza saatı
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

16:00 – 17:00

Türk uşaq kitab yazıçısı Melike Günyüz ilə imza saatı
“Ağıllı bala” Uşaq Nəşriyyat Evi / Stend No B1330

16:30 – 17:00

Hadigro Startap layihəsi
Uşaq və böyüklər üçün fəaliyyətlər
Uşaq müsabiqələri / Şəhid övladları üçün müxtəlif fəaliyyətlər üçün hədiyyə kuponları
Bakı Ekspo mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

17:00 – 17:30

Kitab haqqında uşaq mahnısının təqdimatı və nağıl saatı
“Ağıllı bala” Uşaq Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

17:00 – 17:50

Kənd təsərrüfatı üzrə fermerlər üçün Azərbaycan dilinə tərcümə olunmuş “Arıçılıq” kitabı haqqında Qinyətoğlu şirkətinin direktoru Lətif Lətifovun təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

5-ci gün
10 oktyabr, Bazar
QIZIL SPONSOR:
10:00 – 16:00
Sərginin iş saatları
10:00 – 16:00

“Çağdaş Kitab məkanı” oxu zalı
ADA Universiteti
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

10:00 – 16:00

Nizami Gəncəvi guşəsi və illüstrasiyalar sərgisi
Bakı Ekspo mərkəzi, foye

10:00 – 16:00

Uşaqlar üçün kukla tamaşaları
Bakı Ekspo Mərkəzi, foye

11:00 – 12:00

“Qarabağa kitabla gedək” layihəsinin təqdimatı
Axundov Milli Kitabxanası
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

11:00 – 12:00

Tarixçi Fuad Axundovun təqdimatında
“Cənubi Qafqaz şəhərlərinin tarixi ənənələri”  layihəsinin təqdimatı
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:10 – 13:10

Elçin Əzimlinin “Dan ulduzu” kitabının təqdimatı və “IV Sənaye İnqilabı dövründə Emosional intellektin əhəmiyyəti” təlimi
“TEAS Press” Nəşriyyat Evi
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

12:50 – 13:50

Gənc şairlərin şeir saatı
Yazıçılar birliyinin Gənclər Şurası
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1

13:20 – 14:00

AMEA-nın müxbir üzvü, Fəlsəfə elmlər doktoru Könül Bünyatzadənin “Könül Dünyası” kitabının təqdimatı
Milli İrsi Mədəni Tarixi Araşdırmalar Fondu
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:00 – 14:40

Əməkdar jurnalist Yunis Orucovun “Nargin – Saralmış kədər” kitabının təqdimatı
Milli İrsi Mədəni Tarixi Araşdırmalar Fondu
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 2

14:00 – 15:00

GÜNÜN QONAĞI
Yazıçı TOGRUL MEHTİ NİYAZİ ilə görüş
Bakı Ekspo Mərkəzi, Zal 1, təqdimat zonası 1